tamikaalbritton26
tamikaalbritton26
03-11-2020
Mathematics
contestada
PLease help me urgent
Respuesta :
nimarunchak2007
nimarunchak2007
03-11-2020
Answer:
3
Step-by-step explanation:
rise/run = 6/2 =3
the water rised by 3 gallons each minute
Answer Link
monkeybrain1s
monkeybrain1s
03-11-2020
3 bruh its 3 because the line Bro just look at interseciton
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 97+ )
Otras preguntas
what is the line segment addition to fall the distance of the given line segment
80 ounces for $4 K= What is the price per ounce
A pair of tennis shoes was 25% off its original price. The amount of the discount was $8.00. What was the original price of the shoes? A. $32.00 B. $16.00 C. $4
I dont know how to do number 18 on my homework
Does GONORRHEA What microbe causes your disease?
graph the line that passes through the given point and has the given slope m(1,7); m=-5/2
#(13) Admission to the fair costs $7.75. Each ride costs you $0.50. You have $15 to spend at the fair including admission. Wrtie an inequality to best model thi
The boxplot below shows salaries for Construction workers and Teachers.
A fountain is made up of two semicircles and a quarter circle. Find the perimeter of the fountain. Round to the nearest foot.14 ft14 ftThe perimeter of the foun
Determine the slope of the line between (-6,13) and (1,11)