wufungnan wufungnan
  • 03-11-2020
  • Mathematics
contestada

Jelly beans cost $15.98 for a 2 kg bag. At this rate, how much would 7 kg cost

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 03-11-2020

Answer:

lets see every 2kg bag its 15.98 so every 4kg its 31.96 and for every 6kg its 47.94 so if every 1kg its 7.99 so add 47.94 + 7.99 you get 55.93

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Ms.campbell reads 1/12 of a book to her class each day. What fractions of the book has ms. Campbell read to the class after 6 days
The exponent form of 9,800,100?
Which are the roles of a bank? Check all that apply.
which one of the following words illustrates the addition of a vowel suffiix A. Tenderness B. Likelihood C. Careful D. Dangerously
how did trade contribute to united states territorial growth?
Based on the sign of E cell, classify these reactions as spontaneous or non spontaneous as written.? assume standard conditions. Ni^2+ (aq) + S^2- (aq) ---->
What metals were the alchemist trying to produce ?did they succeed ?
The what is s measure of the number of waves that pass a point in a given amount of time
what is the volume of the right prism 8 mm 18 mm 12 mm a.144 mm3 b.38 mm3 c.864 mm3 d.1728 mm3
Which sentence has a pronoun with an unclear, missing, or confusing antecedent? A. The paint was still wet, so I did not touch it. B. I caught a large fish and