pa3tricherit
pa3tricherit pa3tricherit
  • 01-10-2016
  • Mathematics
contestada

if a 13 ounce cereal box cost five dollars what is the unit price per ounce

Respuesta :

samantha84848
samantha84848 samantha84848
  • 02-10-2016
$2.60 since all you have to do is divide 13 by 5. 
Answer Link

Otras preguntas

Change the following from an adjective to an adverb.cuidadoso con cuidado cuidadosamente con cuidadoso cuidadosomenteIts one of these choices .But I am not
A common literary device to leave readers in the middle of the action. Also the name of a Hollywood blockbuster starring Sylvester Stallone
The motions of your digestive system digest food and ___. a. CiliaB. Mucus c. Pathogens d. Acids
The double helix of dna in the b-form is stabilized by:
Which type of committees handle recurring tasks in an organization?A:task forceB:standing C:ad hocD:generic
Explain the different types of landforms formed by volcanoes
In the heat of the night/the stars shine bright.
The 1932 presidential election served as a turning point in the way Americans viewed what?
What additional information could be used to prove that ΔXYZ ≅ ΔFEG using ASA or AAS? Check all that apply. ∠Z ≅ ∠G and XZ ≅ FG ∠Z ≅ ∠G and ∠Y ≅ ∠E XZ ≅ FG and
For what value of k does the graph of y = x²-3x-k pass through the point (-1,2)?