willshanique3 willshanique3
  • 02-11-2020
  • Mathematics
contestada

Find the unit rate. $56/25gallons

Respuesta :

laylaschoolemail laylaschoolemail
  • 02-11-2020

Answer:

$2.24 per gallon

Step-by-step explanation:

$56/25gallons=2.24

Answer Link

Otras preguntas

help me..............​
The value of x is A.10. B.2. C.20. D.4. Pls help me I can’t get this pls
I need help please!!!
Lucia is creating a rectangular garden in her backyard. Two sides of the garden will each be 10 feet in length, and the other two sides of the garden will each
make a list of aspects which are explain any two of them​
need help I’ve been stuck on this for awhile
Chuck, a single taxpayer, earns $78,300 in taxable income and $13,600 in interest from an investment in City of Heflin bonds. (Use the U.S. tax rate schedule.)
PLEASE HURRY What is one way to learn the etymology of a word?(1 point) by using a dictionary by using an encyclopedia by using a thesaurus by using a glossary
Waht are the backstories behind cubism painting?. Why did pablo picasso paint them?. Anyone know
2 (34+x) + 387 = (23) x what is x?