jaaelynnk
jaaelynnk jaaelynnk
  • 02-11-2020
  • Mathematics
contestada

one half dozen donuts cost $3.84. What’s is the price of one donut

Respuesta :

caronhorton
caronhorton caronhorton
  • 02-11-2020

Answer: 0 .64 cents

Step-by-step explanation:

3.84 divided by 6 equals 0.64

Answer Link

Otras preguntas

Which of the following terms refers to a territory beyond what is known or settled?
Ángela, ¿qué  hacer tú después de la clase? —(Yo)  ir de compras con una amiga.
What’s the correct answer???
Why does Elie have to go to the infirmary?
The color wheel is divided into 6 equal pieces. Which statement is true about the pieces?
Defiant- boldly challenge or resist authority. Have you ever been defiant? What did you do?​
A rectangular prism has a length of 5 1 8 518 feet, a width of 7 1 2 712 feet, and a height of 2 feet. What is the volume of the prism?
Escalo las montañas todos los días. Como arroz y pollo, pero hoy no tengo comida en mi mochila. Tengo hambre. Tengo sueño. Tengo sed. Tengo miedo.
BE is 2 units longer than AE, DE is 5 units longer than AE, and CE is 12 units longer than AE.
Sally has 10 apples. Her sister gave her 2 more apples. How many apples does Sally have now?