adaijaedwards12
adaijaedwards12 adaijaedwards12
  • 01-11-2020
  • Mathematics
contestada

Thais goes to the store and buys 23 muffins that cost 3 dollars each. She then buys 12 cakes that cost 18 dollars each. How much did she spendo
cakes?

Respuesta :

sitisyazana
sitisyazana sitisyazana
  • 01-11-2020

Answer:

216 I think this is the answer

Step-by-step explanation:

[tex]12 \times 18 = 216[/tex]

Answer Link

Otras preguntas

describe the way courts classify contracts for unlicensed work
How many 2/3 ounce packages can you make with 8 ounces
What is the unofficial title of groups like the media that influence the government? a. silent power b. anchor of balance c. fourth branch of the government
What is the set of x values and the set of y values called? (The x values have to be 6 letters long and the y values have to be 5 letters long)
a nickle is about 2 millimeters thick, or 2/1000 of a meter.how many nanometers is this?
What happens to the mean of a set of data if you add a constant value to each data piece?
where does the boy guide his flock?EgyptPortugalSpainSalem
ATTENTION WORTH 50 POINTS PLEASE ANSWER WITHIN 15 MINUTES AND RECIEVE BRAINLIEST
Which statement best describes body temperature? Body temperature changes depending on the time of day. People who have fast body processes tend to have lower b
solve for x. -2(16 - 4x) - 8 = 6(x + 2)