bensjsjsjjssj bensjsjsjjssj
  • 03-10-2020
  • Mathematics
contestada

Peanut butter is selling $3.99 for a 23 ounce jar and $6.99 for a 60 ounce jar which size has the better (lower )cost per price per price ?

Respuesta :

lrc1416 lrc1416
  • 03-10-2020

Answer:

6.99 for a 60 ounce jar

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

PROBABILITY PLEASE PLEASE HELP! TY! 1. How many arrangements can be made for an identification code consisting of any two letters except I and O, followed by a
How Long Does It Take For An Ice Cube To Melt At Room Temperature?
Why do you think the line between the powers of the Federal Government and those of state governments was often not clearly drawn?
During the Constitutional Convention, the Commerce and Slave Trade Compromise gave Congress the power to do what?
When you divide a whole number by a decimal less than 1, the quotient is greater than the whole number. why?
Rows of chairs are set out for a wedding. There are 6 chairs in the first row, 14 chairs in the second row, and 22 chairs in the third row. The rows continue in
name three criticisms that were made of the catholic church in the 1500s
how much physical activity should an adult have each week
PLEASE HELP Solve. 5x+2/2 = 2x - 1 X = ________ ?
why did the church respond with its Catholic reformation