litishastaten litishastaten
  • 03-10-2020
  • Mathematics
contestada

Maria bought 19 pounds of flour for nine dollars how many pounds of flour did she get per dollar

Respuesta :

disguisedmoth disguisedmoth
  • 03-10-2020

Divide money by pounds,

9/19

Price per pound of flour

$0.473

Answer Link
9hrunj 9hrunj
  • 03-10-2020

Answer:

cacluate it 19×9= ? hope thid helpeddddd

Answer Link

Otras preguntas

Solve for x. Round to the nearest tenth, if necessary.
Supposed you are invited by the SK chairman in your barangay as a resources speaker to your fellow age group during an environmental Awareness activity and were
solve in attachment .​
I need help with this question.
people who get population education are also aware of health issue and environment degradation see​
Matthew learned how to break dance when he was just seven years old. His older brother taught him the new dance trend when he and his friends heard about it at
A corporation that owns brands that offer clothing at different prices is ___________ its brands at different pricing levels.
What are the concentrations of hydronium and hydroxide ions in a solution with pH 2.6?Please help omg. Ive been stuck for 15 minutes​
Make a PPT on "How Sikkim is working to end plastic pollution.
ang programang ito at nakakatulong sa mga out of school youth​