gingham gingham
  • 02-10-2020
  • Mathematics
contestada

if 1/4 a gallon cost 2.90 what is the cost per serving

Respuesta :

destinybills
destinybills destinybills
  • 02-10-2020

Answer:

it may be 0.5

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Use the number line to find 3/4 × 2/5. Label all the parts above and below. question number 10(picture included)
What is the volume of the box pictured below? A 8/9 cubic foot B 9/10 cubic foot C 1 1/15 cubic feet D 1/3 cubic feet
what statement about Congress is accurate
who is allowed to vote in Japan election?? (what age)????
Cheyenne is making a recipe that uses5 cups of beans and 2 cups of carrots.Which combination below uses the same ratio of beans to carrots?
According to the textbook, the London Eye could be viewed as a symbol for A. the rise and fall of the British Empire B. London’s successful tourism plan
A ziggurat was built in Babel. True False
After one species disappears the other species in the ecosystem.....
How do you write a good thesis statement
c-7.6=-4 what is the value of c