animegirl72
animegirl72 animegirl72
  • 01-10-2020
  • Mathematics
contestada

Paul bought 12.8 pounds of apples at the farmer’s market.
Each pound of apples cost $1.65. How much did the apples cost

Respuesta :

luluchic42
luluchic42 luluchic42
  • 01-10-2020

Answer:

The apples costed $21.12.

Step-by-step explanation:

Each pound cost $1.65 & Paul bought 12.8.

Multiply $12.8 by $1.65 and you get $21.12.

Answer Link

Otras preguntas

Help meh. plssss. I need thisssss. PLEASE.
What was Mary Wollstonecraft idea
10 Choose the correct subject pronoun from the box to complete each sentence. _____ 1. _____ surfe sur Internet. _____ 2. _____ chantez avec des amis. _____ 3.
I NEED HELP NOW PLEASEEEEE
what was a result of headlines like the one above 1. war war 1 begin2. the union defeated the confederacy 3.the Spanish American war4. the us entered world war
PLEASE HELP!!!! ILL MAKE YOU BRILLIANT
3) There were 35 children and 10 adults at a barbeque. a. What is the ratio of adults to children at the barbeque? b. What is the ratio of children to total peo
What is the force on a 1000 kg elevator that is falling freely at 9.8 m/sec2
Does the graph represent a function ?
What range of emotions do the Jackson's experience before and after the election?