demetrathornton demetrathornton
  • 04-09-2020
  • Mathematics
contestada

Jada went to the store and some oranges. She bought 4.2 lbs of oranges and paid $7.35 for her oranges. What was the price per pound of Emily’s oranges?

Respuesta :

shalayanicole shalayanicole
  • 04-09-2020
They are going to be $7.35 I think ion really know I just need points
Answer Link

Otras preguntas

Primary data can be collected in several ways. installing cameras in a retail store to unobtrusively record shopping behavior is an example of ________ research
Jane finds a material misstatement while auditing a client's accounts receivables. her senior tells her to ignore the misstatement so that the client does not g
Correct the number of significant figures in calculations which are performed incorrectly. express your answers numerically. if there is more than one answer, s
Proper specimen collection and handling of the specimen after collection by the medical assistant will ensure that the patient obtains the most accurate result.
Harry is driving on the interstate highway for the first time since he obtained his license. he is nervous and wants to get off the interstate but cannot do so;
sentences with the word recumbent
The sum of twice a number and 9 is -25
Thunderstorms??? If u go for that answer please explain your why All of the following are examples of extreme weather except (4 points) Select one: a. hurrican
How much of earth water is found as ice glaciers and icecaps?
What are the units of the coefficient of friction?