gabyyy9551 gabyyy9551
  • 04-09-2020
  • Mathematics
contestada

decide which of the two given
prices is the better deal and explain why. You can buy shampoo in a 6-ounce bottle for $3.99 or in a
14-ounce bottle for $9.49.

Respuesta :

patelaryan040704 patelaryan040704
  • 04-09-2020

Answer:

14 ounce bottle

Step-by-step explanation:

I just got the answer right :)

Answer Link

Otras preguntas

What is a credit card balance
A teacher had 24 red pen.if the ratio of red pens to blue pens she owned was 8:7, how many pens did she have total
What is half of 15 in simplest form
What can occur if a person does not take in enough water to replace what is lost? a. dehydration c. nervous system problems b. circulatory problems d. all of th
Which part of a scientific argument must be supported by valid data?
Choose three articles from the Universal Declaration of Human Rights that address the issues you uncovered while researching your chosen event/topic. Explain ho
What kind of job would you have where you would want to stop blinking
The Iliad, an account of the Trojan War, was written by .
how do I express the area of a square as a monomial
A morality play is a dramatic allegory. True or False?