000999523 000999523
  • 04-08-2020
  • Mathematics
contestada

Brian and Zach went to Village Grille for lunch. Brian‟s lunch cost $4 less than 3 times Zach‟s. The total cost for lunch was $25. How much did each boy spend on lunch? (Why did Brian eat so much?)

Respuesta :

paisleybenson
paisleybenson paisleybenson
  • 04-08-2020

Answer:

no

Step-by-step explanation:

Answer Link
mohammedshamil190 mohammedshamil190
  • 04-08-2020

Answer:

no

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

what other areas beside egypt did the new kingdom pharoahs conquer
write words to match the expression. 24- ( 6+3)
what other areas beside egypt did the new kingdom pharoahs conquer
If you are writing a persuasive essay in favor of banning vending machines in schools, which is a counterargument you might anticipate?
write words to match the expression. 24- ( 6+3)
Which two numbers have a difference of 5 and a product of 3.36???
which city was located nearest the nile river delta
If you are writing a persuasive essay in favor of banning vending machines in schools, which is a counterargument you might anticipate?
If you are writing a persuasive essay in favor of banning vending machines in schools, which is a counterargument you might anticipate?
Which two numbers have a difference of 5 and a product of 3.36???