meekb18 meekb18
  • 04-08-2020
  • Mathematics
contestada

a pack of 4 choclates cost 1.80 pounds how much is the price per unit

Respuesta :

monicadasilva04 monicadasilva04
  • 04-08-2020

Answer:

0.45p

Step-by-step explanation:

4 chocolates = £1.80

1 chocolate =  x

x= 1.80× 1 = 1.80÷4 = 0.45p

1 = 0.45p

I HOPE THIS HELPED :)

Answer Link

Otras preguntas

Which of the following is a convention of graph making? question 4 options: a.there must be at least 10 numbers on each axis. b.the data must be capable of be
what happens when we put oil into water? a. mixture is created. b. oil will dissolve in water. c. oil will separate from the water.
11v-7v=12 simplify your answer as much as possible
which theory do scientists use to explain the formation of our world's land forms?
references are typically included on a résumé. true or false.
what rhetorical features in the preamble reveal the purpose of the constitution? what is that purpose?
What happens to global winds at the equator ?
definition of hedges
How do you solve an equation like 2+6+7+20x
If an oxygen atom has 8 protons in its nucleus what is its atomic number