rnizamitdinova123
rnizamitdinova123 rnizamitdinova123
  • 04-06-2020
  • Mathematics
contestada

Caily bought 5.2 pounds of grapes for $7.75. Using the unit rate, how much would 3 pounds of grapes cost? *

Respuesta :

iansauza
iansauza iansauza
  • 04-06-2020
10.8 that’s the answer bro
Answer Link

Otras preguntas

The angle between the two force of magnitude 20N and 15N is 60 degrees (20N force being horizontal) determine the resultant in magnitude and direction A. If t
A solution is prepared by mixing 50.0 mL of 0.50 M Cu(NO3)2 with 50.0 mL of 0.50 M Co(NO3)2. Sodium hydroxide is added to the mixture. Which hydroxide precipita
St. Augustine repeatedly refers to “memory” and “expectation” as he does in this passage in order to connect the past and future to _____.
How did Jane recognize the gypsy (gipsy)?
PLEASE HELP QUICKWhat is the measure of 42°48°90°180°
Write a class definition of a class named Value with the following: a boolean instance variable named modified, initialized to false an int instance variable na
Weatherwise is a magazine published by the American Meteorological Society. One issue gives a rating system used to classify Nor'easter storms that frequently h
A company that has 25,000 shares of $5.00 par value common stock issued and outstanding paid a dividend of $0.40 per share. The market value of the stock is $16
Why do we have belief perseverance? ​
a hydrogen atom that los s its electron and becomes positively charged is called a(n)