alanapbonilla
alanapbonilla alanapbonilla
  • 02-06-2020
  • Mathematics
contestada

Dan bought four candy bars for a total $24.96. How much did each candy bar cost? Thank you

Respuesta :

4804167154
4804167154 4804167154
  • 02-06-2020

Answer:

Each one is $6.24

Step-by-step explanation:

You have to divide 24.96 by 4

Answer Link

Otras preguntas

The average of three numbers is 25. two of the numbers are 45 and 16. What is third one.
what are the signal words and phrases in left over and tracers
Please answer this question now
A cryptarithm is a math puzzle in which the digits in a simple equation are replaced with letters. Each digit is represented by only one letter, and each letter
Romain knows the following information about the 323232 classes he took in high school: He studied for but did not pass 333 classes. He passed 272727 classes in
Find a positive real number such that its square is equal to 14 times the number, increased by 240.
the outside world has been walled off. American pop music is illegal here and you can get executed for watching soap operas. This is not a make-believe world in
Imagine your family is considering moving into a new home. How might perimeter and area be used to describe homes you may consider? HELP! ASAP
WILL CHOOSE BRAINLIEST TO THE BEST ANSWER In "The Nose," Nikolai Gogol comments on the role of a person's title in Russian society. What commentary is Gogol mak
if -2x = -14 what is the value of x