mayliva mayliva
  • 01-06-2020
  • Mathematics
contestada

6th grade math help me ! :D...

6th grade math help me D class=

Respuesta :

jissery11
jissery11 jissery11
  • 01-06-2020

Answer:

$0.20 per bottle of water

Answer Link
yohanna69
yohanna69 yohanna69
  • 01-06-2020

Answer:

$0.20 per bottle of water

Step-by-step explanation:

to know the amount per bottle of water use this equation

 18=$3.60

   1=?

1*3.60/18=$0.20 per bottle of water

Answer Link

Otras preguntas

Which of the following browsers is typically built into Windows? A. Internet Explorer B. Chrome C. Safari D. Bing
a baker uses 7.5 pounds of flour daily. how many ounces will he use in two week
What is the length of a notebook PLZ TELL ME I NEED TO FINISH MY HOMEWORK.thank you for your understanding
lucas likens the structure of the declaration of independence to a
compare 237.5 and 2 8/24
Regular copyright is more restrictive than any other kind of license. true or flase
Erosion is responsible for the formation of: volcanoes deltas glaciers all of the above
Identify the roots of the function g(x) = x^2 - 8x + 16
Garden is 18 ft long on each side. A post at each cornet and every 9 feet along each side. How many posts are needed
The energy released by an earthquake occurs in the form of: fusion volcanic eruptions seismic waves radiation