misalvarez100 misalvarez100
  • 04-05-2020
  • Mathematics
contestada

María bought five apples for 20 cents each, she also bought three pounds of bananas for 25 cents per pound. How much did she spend ?

Respuesta :

sdkircee10 sdkircee10
  • 04-05-2020

Answer:

She spend $2.00.

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Plz guys I rlly need help
2/15ײ-3/4×+6-3/10ײ+2×-15/2
1. 1/3 x 1/5= 2. 1/3 x 2/4= 3. 1/2 x 4/7= 4. 1/4 x 2/5= 5. 1/3 x 1/2= 6. 1/2 x 3/4= 7. 2/4 x 1/3=​
Need help ASAP Thanks+ BRAINLIST only for correct answers 4. Which of the following sets of EM radiation can harm your body cells? a. Gamma ray, microwaves, i
PLZ answer this soon!!!!
hello i am here to you are unique you are special u matter life will be better just wait my life is getting better slowly
hey lovelies, could I get some help here? tysm <333 xx
The USA and the Soviet Union emerge as world powers cause or effect​
Valeria correctly answered 12 of the 18 questions on her math test. What is most likely the percentage age Valeria recived in the grade book?
A rectangle is drawn so that the width is 3 feet shorter than the length. The area of the rectangle is 70 square feet. Find the length of the rectangle.