jademarie7102orfz5i jademarie7102orfz5i
  • 01-05-2020
  • Mathematics
contestada

N+16 =9
-104=8x
14b=-56
-6=b/18
10n=40

Respuesta :

marcelathemfgirly2 marcelathemfgirly2
  • 03-05-2020

Answer:

(-0)

Step-by-step explanation:

Money

Answer Link

Otras preguntas

What is the oxidation number of o in na2so4?
Owing to financial problems in the organization, the top management of an investment bank decided to reduce the number of middle managers by 10 percent. this is
How were the September 11 terrorist attacks unique??
A barrel had 20 liters of water. Water leaked out from the barrel at a constant rate. After 24 hours, 14 liters of water was left in the tank. How many liters o
Which unit rate is the lowest price per ounce? Choice A: 25 ounces of potato chips for $3.49 Choice B: 40 ounces of potato chips for $4.79
Determine the slope of the line that contains the given points. t(6,3),v(8,8)
Why did the United States send military aid to Somalia
What were the main reasons why there was fighting between the Europeans colonies in North America ?
a product cost $48.50 for 75 feet. how much does it cost per inch?
The economy’s current level of equilibrium gdp is $780 billion. the full-employment level of gdp is $800 billion. the multiplier is 4. given those facts, we kno