answerneeder345
answerneeder345 answerneeder345
  • 01-05-2020
  • Mathematics
contestada

Buying 15 boxes of cereal for 43.35. What is the cost for one box

Respuesta :

faithmswartz
faithmswartz faithmswartz
  • 01-05-2020

Answer:

30

Step-by-step explanation:

Answer Link
ellagraceg70 ellagraceg70
  • 01-05-2020

Answer:$2.89

Step-by-step explanation:

43.35 divided by 15

Answer Link

Otras preguntas

How does oxygen enters the blood and is transported to the cells
Basic. Is to luxurious as common is to
What features of Therapsids suggest the group was transitional to reptiles and mammals?
20 is what percent more than 5 ?
Approximately when did World War I occur? A. 1910s B. 1930s C. 1940s D. 1960s
the region of flat land down by the ocean
3.7 times 9.4 show work
the region of flat land down by the ocean
Write the polynomial in standard form.–7x^2 – x^3 + x^ 5 + 2 A. x^5 + x^3 + 7x^2 + 2  B. x^5 – x^3 – 7x^2 + 2  C. –7x^2 – x^3 + x^5 + 2  D. 7x^2 + x^3 + x^5 + 2
what is the value of the tape diagram if the ratio is 8 to 7 and the total is 195