magimtz05 magimtz05
  • 01-05-2020
  • Mathematics
contestada

Which is the better
price?
a. 4 for $0.89
b. 6 for $1.39

Respuesta :

soomstaxx soomstaxx
  • 01-05-2020

Answer:

b

Step-by-step explanation:

Answer Link
1vnbg
1vnbg 1vnbg
  • 01-05-2020

Answer:

b

Step-by-step explanation:

hope this helps

Answer Link

Otras preguntas

what is a antonym for organelle
What is the area of a rectangle with vertices at (4, 3), (11, 3), (11, 9), and (4, 9)?
Which prophet and beliefs were tied to the Israelites? 1.David and the Epic of Gilgamesh 2. Abraham and the Epic of Gilgamesh 3. Moses and the Ten Commandment
Identify the helping verb in the following sentence. I will work late tomorrow. A. Will B. Tomorrow C. Late D. Work
A single box of thumb tacks weighed 3 1 ⁄2 ounces. If a teacher had 4 1⁄7 boxes, how much would their combined weight be?
President Truman sent a fleet of ships to what island in 1949 to protect it from Red China?
A main character in a story that is a hero. A. Antagonist B. Protagonist C. Scientist D. Artist
A single box of thumb tacks weighed 3 1 ⁄2 ounces. If a teacher had 4 1⁄7 boxes, how much would their combined weight be?
A camera is an example of ____. a. an experiment c. technology b. a robot d. a scientific method
Which is a compound? water iodine air calcium