nayamiritydancyb
nayamiritydancyb nayamiritydancyb
  • 04-08-2016
  • Mathematics
contestada

the cost of 4 cartons of fresh cream is $7.96. what is the cost of 14 such cartons? $15.99 $21.96 $24.56 $27.86

Respuesta :

texaschic101
texaschic101 texaschic101
  • 04-08-2016
7.96/4 = 1.99 per carton
14(1.99) = 27.86 for 14 cartons
Answer Link
jamesoncarter1637
jamesoncarter1637 jamesoncarter1637
  • 06-03-2019

Answer:

The answer is $27.86 big buck-er-us

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

What phylum do animals with backbones belong to?
diamonds are the hardest substance on earth fact or opinion
(True or False) It would be most appropriate to use the noble gas core [He] when writing the shorthand electron configuration for sulfur.
PLEASE HELP!!!! What was the most immediate obstacle to the formation of Israel? A) Palestinians who lived there B) Rule by Arab nations C) Legacy of ottoman co
Rick won 27 tickets playing a game. To get a prize, he needs to win at least 30 tickets. How many more tickets can he win to get a prize?
Can the density of an object change?
cara untuk memperkuat posisi ekonomi negara dikawasan asia tenggara
why did Europe's leaders first try to deal with hitler through appeasement
what three countries were annexed by the soviet union in 1939 because of their location
An electromagnetic wave is composed of electrical and magnetic energy. true or false