wjk8alleelaica4
wjk8alleelaica4 wjk8alleelaica4
  • 02-08-2016
  • Mathematics
contestada

7 apples cost 4.55 dollars how much do 9 apples cost

Respuesta :

mpanderla95
mpanderla95 mpanderla95
  • 02-08-2016
To calculate how much 9 apples cost, you must multiply 9 to 4.55 and then divide by 7. This is done by setting up a proportion.
Answer Link

Otras preguntas

One of the possible homelands for the austronesians is theorized to be:
What is the correct form of the verb "cerrar" in the following sentence?
a law firm charges $100 per hour plus a $300 origination fee for its services find a function notation
Whose reconstruction plan was most fully implemented
A model is made of a car. The car is 10 feet long and the model is 7 inches long. What is the ratio of the length of the car to the length of the model? A. 1
need help finding D=___
A country governed by a central party is best characterized as
25. Choose the correct interrogative word that completes the question. ¿ __________ es la clase de matemáticas? La clase de matemáticas es por la mañana.
The first thing you need to do when photographing is
A television game has 6 shows doors, of which the contests must pick 2. behind two of the doors are expensive cars, and behind the other 4 doors are consolation