ayannasmith12 ayannasmith12
  • 04-04-2020
  • Mathematics
contestada

261 candy bars cost $87.

Respuesta :

eukalim
eukalim eukalim
  • 04-04-2020
A candy bar costs 0.33 cents rounded off to 2 decimal places. 261 was put in front of 87 to trick you.
Answer Link
laney3439
laney3439 laney3439
  • 04-04-2020
each candy bar costs about $0.33 because you divide the amount paid for the candy bars by number of candy bars
Answer Link

Otras preguntas

-8 -10/3 -5 -2 least to greatest
Y= -x - 1 drag the point to the ordered pair for which y= 2
What is one reason why the colonists didn’t want to be taxed?
What literary device does Native American literature recognize the power of? a) Symbolism b) Alliteration c) Irony d) Foreshadowing
Chang is driving on a highway. He uses one gallon of gas every 40 miles he drives. The distance, D (in miles), he travels on g gallons of gas is given by the fo
How many milliliters are in 6.75 liters?
ATP energy actually helps energize the... transport proteins. molecules. cell membrane.
please explain the "panzer battalion" from ww11
According to the table below, which of these is a possible taxable income for a taxpayer filing with the Single filing status in the 28% federal income tax brac
if the ratio of footballs to basketballs was 3 to 4 and there weren24 basketballs how many footballs were there