HaidynJoonie15
HaidynJoonie15 HaidynJoonie15
  • 04-04-2020
  • Mathematics
contestada

The school office ordered 24 boxes of pens. Their total cost was $19152. What was the cost of 1 box of pens?

Respuesta :

917006450984help
917006450984help 917006450984help
  • 04-04-2020

Answer:

one box costs $19152/24=$798

Answer Link

Otras preguntas

Which component, located on the motherboard, carries out all the instructions provided by computer programs?
Motor nerve neuropathy is characterized by:
A student who practices the piano daily and tries new music despite the difficulty demonstrates which trait?
Find the cost per ounce of a sunscreen made from 100 oz of a lotion that costs $1.50 per ounce and 150 oz of a lotion that costs $4.50 per ounce. (round your an
Who is considered the founder of north american cultural anthropology?
To avoid taking an illegal game or non-game animal, what does a hunter need to understand about the animal?
A rectangle is no more than six inches wide, and its perimeter measures 28 inches. At least how long is the rectangle?
In what why did england use mercantilism to control north american colonies
Which crops provide more than half of the calories consumed by humans?
What was the effect of tyranny's role in ending the rule of greek aristocrats?