ebonyediva
ebonyediva ebonyediva
  • 03-04-2020
  • Mathematics
contestada

It costs $ 2 to rent a video for 1 day Each extra day costs $ 1 more . Nan rents a video for 4 days . How much will it cost?​

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 03-04-2020
$5. $2 for the first day. $3 for the other 3 days
Answer Link
Аноним Аноним
  • 03-04-2020

Answer:

14$

2+3+4+5=14

Answer Link

Otras preguntas

A map has a scale of 1 cm : 15.5 km. Two cities are 2.3 cm apart on the map. To the nearest tenth of a kilometer, what is the actual distance corresponding to t
What are 2 fractions equivalent to 4/5
What form(s) of documentation is (are) required in all assignments using outside sources?
The nerves that control voluntary responses like those connected to your muscles are part of the _____ nervous system.
if 4/5=4×1/5then 5/12=
Multiply. 5 1/2 x 2 4/5 = User: Add. 3.38 + 86.3 + 0.796 =
Nine more than half the number n is no more than -8. Find n. Write an inequality and then solve.
In an exothermic reaction, energy is transferred from a. the reactants to the surroundings. c. one reactant to another. b. the surroundings to the reactants.
What is modern media?
The most important underlying reason for chronic hunger is _______. A. poverty B. overpopulation C. political corruption D. violence