eduardobd102 eduardobd102
  • 03-04-2020
  • Mathematics
contestada

DATE
g Practice
cost | 2. Iona's favorite peaches are $2,50 per pound at the local
farmers' market. She bouppt 35 pounds of the peaches
How much did she spend?
he
How much did he spend

Respuesta :

bonbon8196 bonbon8196
  • 03-04-2020

Answer:

She spent  $87.5

Step-by-step explanation:

35* 2.50= 87.5

Answer Link

Otras preguntas

What example of a soft rhyme do you find in " Ode on Solitude
Who was the President of the United States when the American hostages were freed by Iran in 1981? A Ford B. Nixon C. Reagan D. Bush
The question is below:
Pls help math work :D (pls read highlighted saying)
The babies were laughing. The babies giggled. The babies were crawling for hours
how you describe a noun the text
Why did the Founders feel it was necessary and important to create the Bill of Rights?
Which region of the vertebral column contains the smallest vertebrae?.
How does global warming affect solar energy in the atmosphere?(1 point).
Use the graph. Which system of equations is consistent and dependent?