swasberg4399 swasberg4399
  • 03-04-2020
  • Mathematics
contestada

Ryan bought 43 pounds of
apples for $0.75 per pound. How
much did he pay for the apples?​

Respuesta :

nathanbradshaw2004
nathanbradshaw2004 nathanbradshaw2004
  • 03-04-2020

Answer:32.25$

Step-by-step explanation:

0.75x43=32.25

Answer Link
mowreychris0
mowreychris0 mowreychris0
  • 03-04-2020

Answer:32.25

Step-by-step explanation:

For every pound there is $.75, so you just multiply them

Answer Link

Otras preguntas

Which number on this map represents the Nile River? A. 1 B. 5 C. 6 D. 9
A weather reporter in your area said that the speed of sound in air today is about one thousand one hundred feet per second. What is that speed in scientific no
Juwad picked 30 bags of apples on Monday and sold them at his fruit stand for $3.45 each.the following week he picked and sold 26bags
I need help with this problem
(ANSWER QUICKLY) Which plant was native to the Old World? A) rose B) tobacco C) cotton D) marigold
Someone help me do this question step by step please? ASAP
Oliver read for 450 minutes this month. His goal is to read for 10% more minutes next month.
Which of the following is an example of an active crowd
Please I really need to get this done Suppose you pay $32 for a pair of shoes that was originally $40 what was the percent of the decrease in price of the shoes
what's experiment and hyphothesis