aliyahr511 aliyahr511
  • 04-03-2020
  • Mathematics
contestada

Last week Geraldo bought 7 pounds of apples for $5.95. This week apples are the same price, and he buy 4 pounds. How much will he pay?

Respuesta :

casandraalvarez56 casandraalvarez56
  • 04-03-2020

Answer:

$3.40

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

At a Halloween party there where 27 people. 17 people where witches, and the rest where skeletons. How many are skeletons? A/9 B/10 C/8 D/2
what is 0.167 times 180
solve the literal equation for y. 117. y - 2x = 14
4x-3y=6 4x+y=14 type a ordered pair
....................To be continued
(-8)^-2 divided by 3^-4
Write may and might in one sentence.
Heat from the sun travels to earth by what
Which statement summarizes the impact of the Tiananmen Square protests?
1. Name three undesirable behaviors that often persist because they are reinforced.