issajazination issajazination
  • 04-02-2020
  • Mathematics
contestada

it cost $45.75 for 5 apple pies. give the point of the unit rate

Respuesta :

nhorne11
nhorne11 nhorne11
  • 04-02-2020
It is $9.15 cents per pie
Answer Link
annagodoy7
annagodoy7 annagodoy7
  • 04-02-2020
45.75 divided by 5 = 9.15, each apple pie is $9.15
Answer Link

Otras preguntas

Why atom move at different speeds depending on wether they are in liqud or solid?
What part of the brain is responsible for making you feel hungry
What is the speed of an object that moves 100 km in 45 minutes?
Given a polynomial f(x), if (x + 7) is a factor, what else must be true? Help plzzz im running out of time f(0) = 7 f(0) = −7 f(−7) = 0 f(7) = 0
The water found on earth is almost entirely made up of the 1h and 16o isotopes for a formula of h2o and a molecular mass of 18.0 amu. what is the largest mass t
Please help me out! (show all work)
Unlike Union soldiers, Confederate soldiers were negatively affected by advanced weapons. a sea blockade. a lack of nurses. the writ of habeas corpus.
A rectangle is 3 times as long as it is wide. The perimeter is 60cm. Find the dimensions of the rectangle.
You roll an 10-sided fair die. What is the probability that you roll a 7?
Select the correct way to write 8.037 as a mixed number.