loren269
loren269
02-02-2020
Mathematics
contestada
please help me find the solution!!!!
Respuesta :
stupidboythink
stupidboythink
02-02-2020
Answer:
(4, 2)
Added a graph for proof this time! :)
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 78+ )
Otras preguntas
Which of the following is the best buy? a 16 oz bag of rice for $2.42 a 12 oz box of rice for $1.93 a 6 oz box of rice for $0.90 a 9 oz box of rice $1.25
a-The equation has one real solution. b-The equation has two real solutions. c-The equation has no real solutions. d-The number of solutions cannot be determine
Which one of the following correctly lists features of eukaryotic cells that distinguish them from prokaryotic cells?
Which is north american mountain chain is the oldest?
What is the temperature at which ice melts please help
New England colonists struggled to export goods to England because there were A. very few colonial cities. B. the colonies did not have any resources to expo
The fe(ox33– complex ion creates an emerald green solution when dissolved. the observed solution color of the complex indicates the size of δ o is:
distinguish between substance that the cardiovascular system transports to cells and substances that it transports away from cells
F many scientists conduct the same or similar experiments, and all obtain similar results, a ___________________ can be written, which is a generally agreed-upo
If a company sells a 20lb bag of soil for $8, how much can you get for $1?