xzaviermontalbo2
xzaviermontalbo2 xzaviermontalbo2
  • 01-02-2020
  • Mathematics
contestada

the equation 6.32=k2 shows that buying 2 bags of apples would cost 6.32. how much is it for one bag

Respuesta :

ujoy64
ujoy64 ujoy64
  • 01-02-2020

Answer:

3.16

Step-by-step explanation:

You would divide the 6.32 by 2 to get the amount for one bag

Answer Link

Otras preguntas

What does an acid+base make
Which substance does not obey the Lewis octet rule? a. O₂ b. NO c. CO d. N₂ Can anyone explain this one for me?
What kinds of activities made up the early economies of the North American colonies?
A particle is moving along the x-axis so that its position at any time t is greater than and equal to 0 is given by x(t)=2te^-t?A) Find v(t). B) Find a(t).C) At
how many yards in a mile?
Why is carbon unique among the elements?????
How much does 3000 kg = to get tons
Which substance does not obey the Lewis octet rule? a. O₂ b. NO c. CO d. N₂ Can anyone explain this one for me?
Write each decimals as a fractions or a mixed number. 26.3 and 7.104 >> help <
Compare and contrast an electromagnet and a permanent magnet.