xzaviermontalbo2
xzaviermontalbo2 xzaviermontalbo2
  • 01-02-2020
  • Mathematics
contestada

a construction contractor use the equation Y=KX to determine it would cost them $19.25 to buy 7 boxes of nails. how much is each box

Respuesta :

ujoy64
ujoy64 ujoy64
  • 01-02-2020

Answer:

2.75 dollars

Step-by-step explanation:

If 7 boxes cost 19.25 dollars to get one box you would divide 19.25 by 7

Answer Link

Otras preguntas

Let L be the line parametrized by x = 2 + 2t, y = 3t, z = −1 − t. (a) Find a linear equation for the plane that is perpendicular to L and includes the point (2,
Answer all please! Thank you so very much!
slove:12x9³x4 - means divide---------------6x8²x27
In the trial balance for March, you see that Notes Receivable-Fast Feet Co. has a negative balance of $135, which would seem to indicate that Fast Feet paid too
Is this a misplaced or dangling modifier? Emma Sue was delighted when Mr. Nguyen returned her perfect calculus test with an ear-to-ear grin.
which of the following Expressions is equivalent to -24 - (-36)​
Find g(x), where g(x) is the translation 4 units up of f(x) = x2. Write your answer in the form a(x - h)? + k, where a, h, and k are integers.
Helppp me mmmmmmmmmeeeeeee
Why does the argument presented below NOT prove the point being argued"Even though I saw the man lying on the ground, I did not try to help him But I was not th
In the area of immigration, there are two factors that contribute to people leaving their countries for other ones. Which factor is related to a person leaving