angelllx0 angelllx0
  • 03-01-2020
  • Mathematics
contestada

at an office supply store emilio bought 3 notebooks and 5 pens for $13.75 if a notebook costs $1.25 more than a pen how does one notebook cost?

Respuesta :

glowry0606 glowry0606
  • 03-01-2020

Answer:

One notebook costs $2.50

Step-by-step explanation:

Ver imagen glowry0606
Answer Link

Otras preguntas

Spartan women benefited a great deal from the story of the warrior woman in mythology, folklore, and history. In fact, unlike women in Athens, Spartan women we
the most important function of the skin is
suppose a jet travels 60 kilometers in 5 minutes how many kilometers will it travel in 2 hours?in six hours ?
Who is more likely to give in to peer pressure and start substance abuse?
Why did the industrial revolution end?
In Emily Dickinson's poem "324" ("Some keep the Sabbath going to Church"), what does the speaker prefer to listen to?
2 more than 3 times a number is 17 as an equation
a native, caribbean culture existed in puerto rico before the arrival of columbus. true or false.
does heredity involves traits that are learned from your enviornment
repeated subtraction