23134 23134
  • 03-01-2020
  • Mathematics
contestada

Mason bought 6 loaves of bread and 3 packages of cheese for a total of $27. The cost of a package of cheese is $1.50 more than the cost of a on loaf of bread. What is the combined cost of one loaf of bread and one package of cheese?

Respuesta :

chengmanyi1030 chengmanyi1030
  • 07-01-2020

Answer:

6.50

Step-by-step explanation:

thats what i get

Answer Link

Otras preguntas

what are the 3 steps towards positive communication
What is the maximum number of atoms that a hydrogen atom can bond with in an organic compound? six one four two
According to Henry, what body or bodies are allowed to tax colonists?
Why is gypsum considered something you use everyday?
In △ABC, P∈ AC so that AP:PC=3:2. If ABPC=14m2. Find AABP and AABC.
What is the purpose of using text features in an informative essay? A. It concludes the essay in the best possible manner. B. It lists facts for the information
Show it in y=mx+b form please!
How did the Industrial Revolution impact American economy
What advances have happened that allow us to look inside the living human brain?
What makes the wild camels a problem ?