iiomqemilyii
iiomqemilyii iiomqemilyii
  • 03-12-2019
  • Mathematics
contestada

What is the unit price if a package of 12 candy canes cost $4?

Respuesta :

simoneasimmons
simoneasimmons simoneasimmons
  • 03-12-2019

Answer:

$1 for every 3 candy canes

The drawing will help

Ver imagen simoneasimmons
Answer Link

Otras preguntas

three measurements that are different units that are equal to 5 meters
in a survey 46 people, which was 20% of those surveyed, chose red as their favorite color. How many people were surveyed?
What was the name of the lady Ted Kennedy killed?
The Baltic nations are _____. Belarus Estonia Latvia Lithuania Serbia
how did medieval farmers deal with the problem of soil exhaustion
can yall please help me answer all these
What is Climatology?
Find the present change 70 to 56
What type of visual aid is effective in showing comparisons between two or more items? A. Maps B. Illustrations C. Graphs D. Charts
Explain the differences between urban and rural life in North Africa