angelmalcolm1226 angelmalcolm1226
  • 03-12-2019
  • Mathematics
contestada

If pizza cost 1.50 how many do you need to sell to make 120$

Respuesta :

ewalloga ewalloga
  • 03-12-2019

Answer:

the answer is 80 pizza pies.

Answer Link

Otras preguntas

a protein channel is the transportation protien that
Write the following as an algebraic expression. Then simplify. The sum of two consecutive integers if the first integer is x.
Rewrite the following compound sentence as a complex sentence by changing the italicized clause to a subordinate clause. Jeannie eats enormous meals, but she ne
which answers are elements of the solution set of the inequality? check all that apply. 5x + 29 < 74 A. 8 B. 2 C. 3 D. 18 E. 39 F. 12
Russias longest raolroad line runs from____to___
The earth's basin and range topography is a result of _____. folding isostasy vertical movement along faults volcanic actions
How is the President involved in the process of bills becoming laws? Select all that apply. by drafting legislation and getting a Representative to submit it
What is a number that is greater than 4.06 and less than 4.1
A(n) ______ series ranks an element according to its ease with which it undergoes certain chemical reactions. reaction action solubility activity
What the possessive form of the word child,clown