hxhhxhxx hxhhxhxx
  • 03-12-2019
  • Mathematics
contestada

Mathematical
PRACTICE 5 Use Math Tools Sarah buys a pen that costs
$0.75. How much will 2 pens cost?

Respuesta :

isabellabelo72 isabellabelo72
  • 03-12-2019

Answer: 1.5

Step-by-step explanation:

0.72 • 2 = 1.5

Answer Link
seany62407 seany62407
  • 03-12-2019

Answer:1.50

Step-by-step explanation: 75•2 = 1.50

Answer Link

Otras preguntas

Please help! I will mark as brainliest IF answer is right. <3
GUYS I NEED HELP what's 1/2 divided by 1/2 plz help i will give cookie and ice cream :) and mabey a brainliest on whos right.
Find the measures of two suplametery angles if their measures are in the givin ratio 2:3
1 3/4 divided by 2 5/8
1. What are the major types of nutrients you can get from food?
state weather the lines are parallel perpendicular or conciding or niether y=2.5x+3 and y= 5/2x
*GEOMETRY QUESTION* NO LINKS & PLZ EXPLAIN!!!
have you ever heard about chemical bond
A data set has a mean of 150 and standard deviation of 13. The unusual values are those that are less than
hi my name is Athaar and I need help with this question.