flamesjack09 flamesjack09
  • 02-12-2019
  • Mathematics
contestada

:A yogurt costs forty five pence. How many can be bought £3.00" More maths! Please answer this. It would really help.​

Respuesta :

binterrante
binterrante binterrante
  • 02-12-2019

Answer:

6

Step-by-step explanation:

3/0.45=6.66666666667

Answer Link

Otras preguntas

Select the correct properties of slope below. select all that apply I WILL GIVE BRAINLYEST IF YOU GET IT RIGHT 30 POINTS!!! A.The slope of a flat line should b
A boy is pushing forward on a crate with a force of 100 newtons. The reaction force is the crate pushing back on the boy with a force of 100 newtons. the crate
what was the cause of the whiskey rebellion?
Active listener. what does active listening involve?
what does the value conflict mean
ghicitori despre reguli de politete
(select one answer) Militarists in Japan ______. 1 followed a policy of isolationism 2 held little power in the Japanese government 3 opposed Japanese aggressi
reason why emotional readiness is necessary for good parenting
what is 60 percent of 47
Andrea picked 21 pounds of peaches in her orchard. She divided the peaches evenly between 4 large baskets. How many ounces of peaches did Andrea put in each bas