tonymartinez5687
tonymartinez5687 tonymartinez5687
  • 03-11-2019
  • Mathematics
contestada

a Grocer mixed nuts worth $4per kilogram with raisins worth $3.25 per kilogram to make 15 kg of a mixture worth $3.60 per kilogram how many kilograms of nuts were used

Respuesta :

BILLYPANDAMAN
BILLYPANDAMAN BILLYPANDAMAN
  • 05-11-2019

Answer: 23 kg of nits

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Which level has the most similarities between organism?
name any two viral and bacterial diseases​
can you help me please​
4. Use the table of values for a quadratic function to identify the following. X direction the graph opens: -3 axis of symmetry: vertex: ON W range: y-intercept
what is the four means of transport?​
Test Prep Which of the following measurements is equivalent to 528 feet? Select all the correct answers. 44 inches 6,336 inches 0.1 mile 176 yards 5,280 inches
Given that WXYZ is a rectangle and ZY=2x + 3, and WX=x +4, then WX=
PLZ WILL GIVE BRAINLIEST translate to algebraic expression tom had d dollar bills, q quarters, and p penies, in his pocket. How much money(in cents) does he ha
Pleeesssa helpppppppppppppppppp
consider the following word problem. What operation might we include if we were to create an expression? We bought 2 bags of takis for each child, z, and then g