itzmejayjay12 itzmejayjay12
  • 02-10-2019
  • Mathematics
contestada

Mathew bought 4 1/2 pounds of cantaloupe it for 10.13.What is the price in dollars of 2 pounds of cantaloupe?








Respuesta :

ollie1829
ollie1829 ollie1829
  • 02-10-2019
About $4.50 because 10.13 divided by 4.5 equals to about $2.25 so it’s per pound or so so 2.25 plus 2.25 is equal to $4.50 or I’m wrong
Answer Link

Otras preguntas

_____is the rate of change of displacement​
how many calories in a reese's mini peanut butter cup
Need help with this geometric question ASAP, Thank you
write fatalistic in a sentence. THIS IS DUE TODAY PLEASE HELP
Need help with his geometry question. Find the value of x
go to profile and answer recent questions​
The median weekly income for someone with a high school diploma was $678.00. If they continued their education and obtained a bachelor's degree, their median we
SECTION (A) (Answer ALL questions) a) Iff:R → R is defined by f(x) = x2 +3, find the function g such that (fog)(x) =9x2 – 12x+7.​
Albert bandura disagreed with b. f. skinner, instead believing that ignoring cognitive processes involved in human behavior is ignoring the most important part
What is one thing that no one can take from you