RajhniRaxton RajhniRaxton
  • 04-09-2019
  • Mathematics
contestada

The peanuts cost 1.12 for 1 kilogram. How much does 7.4 kilograms cost​

Respuesta :

Sheyin
Sheyin Sheyin
  • 05-09-2019

Answer:

8.288 money

Step-by-step explanation:

1 kg --------> 1.12 cost

7.4 kg --------> 1.12*7.4

7.4 kg --------> 8.288 cost

Answer Link

Otras preguntas

Anyone wanna help me out? PLEASE ASAP
what is the value of 8x + 2x when x = 6?
5. According to this graph, chlorophyll a absorbs red wavelengths better than chlorophyll b. True False 6. The energy-absorbing molecules of plant cells are lo
what does the root sens mean
how does gravity work?
7. Which of the following did Spanish colonies have that French, British, and Portuguese colonies did not? (1 point) Christian missionaries the encomienda syste
what qualities are shared by most of the creative expression that came out of the harlem renaissance
Heather bought enough shells to make x necklaces.Each necklaces holds 16 shells.Heather has made 10 necklaces.Is 16x + 10 a reasonable way to represent the numb
What was the communist group who seized power in cambodia after the u.s. invasion of that country unleashed a brutal civil war?
The cost of 4 cartons of fresh cream is $7.96. What is the cost of 14 such cartons? $15.99 $21.96 $24.56 $27.86