SUUUn000 SUUUn000
  • 04-04-2019
  • Mathematics
contestada

At a local grocery store, a 16-ounce bottle of apple juice costs $3.20. What is the cost what is the cost of apple juice per ounce

Respuesta :

jackson8443sps81org
jackson8443sps81org jackson8443sps81org
  • 04-04-2019

[tex]5 \: ounce \: [/tex]

Answer Link

Otras preguntas

The reign of alexander ii came to an end in 1881 when he __________. a. abdicated b. died from natural causes c. was assassinated d. was overthrown by a cou
What was a provision of the megan cartna?
life expectancy for calling birds is 2.4 years. The record for the oldest calling bird's life was 21 years old. How much older was the oldest bird than the aver
Five powers of Congress and how they help American citizens?
Which of the following sentences best translates "I write to them"?
Sorry for all the questions tonight. Last ones.... but please help
write an explicit formula for the sequence 10,9.5,9,8.5,8 then find a8
What is the purpose of analyzing a play?
Find the total area of a cylinder whose radius is 2 cm and height is 4 cm
Find the 15th term of the geometric sequence 3,−12,48,.