chuypj
chuypj chuypj
  • 02-04-2019
  • Mathematics
contestada

How many apples can be purchased for $10

Respuesta :

20251163 20251163
  • 02-04-2019

Answer:

Divide ten by the price of the apples.

Answer Link

Otras preguntas

If a word is capitalized in the middle of a properly written sentence, chances are the word is? A. a grammatical error. B. a proper noun. C. the start of a defi
Which of these was an effect of U.S. government policies during the 1920s? U.S. economic growth slowed. U.S. free trade increased. U.S. national debt decline
What function is graphed below? a. f(x) = log x + 3 b. f(x) = log (x + 3) c. f(x) = log x – 3 d. f(x) = log x – 1
is the language in the following passage formal or informal? i have not yet determined the location from which the specimen was obtained. a. informal b. formal
How many moles of P are there in 76.0 mol of P4O10?
State the pressure law
What force involves the attraction between objects with mass? Gravitational Electromagnetic Weak nuclear Strong nuclear
In the above figure, if AB = CD, then
may someone help me out
The ratio of Monarch butterflies to Queen butterflies at a butterfly farm was 9:7. If there are no additional butterflies at the farm, what is the ratio of Quee