juwaniiegang90
juwaniiegang90 juwaniiegang90
  • 04-03-2019
  • Mathematics
contestada

a cell phone plan offers 250 minutes each month for 15.00 dollars per month. what is the cost per minute when a person uses all 250 minutes in a month?

Respuesta :

VanessaBrooks
VanessaBrooks VanessaBrooks
  • 04-03-2019
It costs 0.06 cents each minute.

Explanation : $15/250 minutes = $0.06
Answer Link
tytybabes
tytybabes tytybabes
  • 11-03-2021

Answer: 0.06

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

graph y=-5x+4 please help, I have an iReady to do.
An ostrich can run 25 miles in 40 minutes. How many minutes will it take the ostrich to run 40 miles if it runs at the same speed?
Probable cause protects people's rights by making sure that the police can do their job. public property can be searched easily. Opeople receive legal represent
what did william henry want to do? A. Expand slavery B. Dig a canal in Panama C. Build canals in Alaska D. Sell polar bears
Suppose we imagine the sun to be about the size of a grapefruit. How big an area would the orbits of the eight planets of the solar system cover?.
Give an example of how a bicycle rider would accelerate? Explain the three different ways a bicyclist could accelerate.
What is the solubility of NaCI in water at 100 degrees Celsius
Revenue on the income statement for the year ended december 31, 2020 equals the ______.
What is the difference between state and federal prison.
3y-6x=-6 Put the following equation of a line into slope-intercept form, simplifying all fractions.