jada5719
jada5719 jada5719
  • 04-02-2019
  • Mathematics
contestada

Peaches cost $4.29 per pound. Find the cost of two and a quarter pounds of peaches.

Respuesta :

meredith48034
meredith48034 meredith48034
  • 04-02-2019
the cost of 2.25 lb of peaches is $9.65
Answer Link

Otras preguntas

A graphic designer usually intends to please one individual patron. a. True b. False
what is the velocity of a wave with a frequency of 2.0 Hz and a wavelength of 0.4?
Quoting, paraphrasing and summarizing are all ways of? A: Giving credit to experts B: Synthesizing information C: Including anecdotal evidence D: Enhancing t
which circumstance was most responsible for creating a trans-Atlantic economy in the early modern era
How did the culture of the nok changed by an outside force?
Your study buddy claims that an electron always experiences a force in an electric field, but not always in a magnetic field. do you agree? why or why not?
HELP ME IN CHEMISTRY PLEASE
What is Neptune made of?
Only class b and class c networks can be subnetted true or false
The perimeter of a rectangular field is 356 yards. if the width of the field is 84 yards, what is its length?