micha67 micha67
  • 01-01-2019
  • Mathematics
contestada

the total cost C for g grams of igneous rock if each gram costs $3.81

Respuesta :

znk
znk znk
  • 01-01-2019

Answer:

C = 3.81g  

Step-by-step explanation:

If 1 g costs $3.81,

g g cost $3.81×g

The formula for the cost is

C = 3.81g

Answer Link

Otras preguntas

7. The letter is shown on the graph grid below. Transform the image using the function F shown below. Did this transformation preserve the size and shape of the
Do you think measuring surface brightnesses of galaxies as a function of redshift is a practical method for testing cosmological models? Explain the problems th
Find the zeros in the function 3x2+ 6 = 0
Although the many advocacy groups of the 1960s led different types of protests, most used nonviolent resistance effectively. used violent resistance ineffective
What does the suffix -saccharide mean?
Can someone please help me with this I would really appreciate it
Assistance needed! Examine the right triangle. What is the length of the hypotenuse in the right triangle?
How can the function anotherFunc2 change the contents of the second element of t? a)change t[1] b)change t[2] c)change *t[1] d)change *t[2]
Can someone help me with geography ?
Which economic indicator would be most useful for figuring out how much something you bought today cost 10 years ago? retail sales new housing construct