katkaitiges
katkaitiges katkaitiges
  • 04-04-2016
  • Social Studies
contestada

Unit pricing allows the consumer to ___ prices for a product across brands.
a. consider
c. contrast
b. compare
d. study

Respuesta :

samisilva15 samisilva15
  • 04-04-2016
 unit pricing allows the customer to compare prices for a product across brands.
Answer Link

Otras preguntas

If x2 = 10, what is the value of x? (5 points) ±square root of 10 ±square root of 20 ±5 ±20
i need help right now!!!
Jess went to a concert with her friends. She brought $30.00. Jess needs to buy her ticket, which costs $12.00, and she wants to buy slices of pizza for her frie
Should Canada invest more money to help global climate change issues?
Identify the complete​ verb: Jeanette and Pierre had finished dinner already that evening. A. finished B. dinner C. already D. had finished
First Impressions: In the story Drown by Junot Diaz 1) What is the first thing you notice about the passage? 2) What is the second thing?
abody starts from rest and accelerate uniformly at 8m/s/s.calculate the distance travelled by the body in 10s? ​
Write a description of a place you would like to go back to.
Your sister who is living abroad has sent you an amount of GH$1000.00 as your birthday present.write a letter to her acknowledging receipt of the money and tell
father harvest 5 kilos of guavas on his farm.he give 2½ kilos to his children and the rest to their neighbors.how many kilos did he give to their neighbors?​