jennessiie
jennessiie jennessiie
  • 02-11-2018
  • Mathematics
contestada

find the price of one marker if five markers cost $35

Respuesta :

debinbk debinbk
  • 02-11-2018

Answer:

$7

Step-by-step explanation:

35/5 = 7

$7 for each marker.

Answer Link
0dds8 0dds8
  • 02-11-2018
One marker would cost $7 because 35/5 is 7
Answer Link

Otras preguntas

mercury is commonly used in thermometer give reasons​
7. I won't let you down 'she promished me.( indirect speech) ​
does anyone have any ideas for a short story? (word limit - 150 to 200)
(Paragraph 12) In the last line of the excerpt of Edwards' sermon, he admonishes his congregation, "Therefore, letaevery one that is out of Christ, now awake an
ayuda porfavor miren las imágenes
How does population education assist us? In which matters does Population education help people​
Robert says that his friend Joseph reads a lot of poetry and also exercises for long hours at his local fitness center. Robert asks his friend Grace whether Jos
what are the property of the image formed by plane mirror​ of class 10
what are the principles of ubuntu?​
Why I Like Chocolate (1) There are many reasons why I like chocolate. (2) The first reason is that it tastes amazing. (3) Many people all over the world love ch