monae40
monae40
02-10-2018
Mathematics
contestada
Need help ASAP with number 5
Respuesta :
Alaris
Alaris
02-10-2018
Costs would be nine dollars for the lemons and four dollars for the sugar ($-13.00). You end up losing only fifty cents throughout, so you would have had to sell (.5×25=12.50) 25 cups to pay for all but fifty cents.
Answer is 25 cups
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 91+ )
Otras preguntas
which groups are parr of the executive branch and advise the president? select TWO options. the senate,the congress,the supreme court,the state department,the d
Given the following observations from a sample, calculate the mean, the median, and the mode 14 14 12 13 14
How many definitions are in the dictionary?
During the French and Indian War, France and Great Britain fought for control of North American territory. What impact did the end of the war have on the Americ
. When the woman falls from the Sky-World, the birds' actions show that animals A. have the same strength as people B, depend on them to take the lead C. recogn
The primary benefit of a VPN that uses _________ is that an intercepted packet reveals nothing about the true destination system.
Find the amount in an account if $1,220 is invested at 9% compounded quarterly, for 17 years.
The mean number of hours spent per day on the computer, according to a national survey, is six hours, with a standard deviation of 2.5 hours. If each time was i
what is the solution to 0.6(24x-32)=0.8(24-6x)?
Can you help me with this please. Thanks